Günden güne popülaritesini arttıran ve değerinin de yukarı yönlü artışıyla bilinen dijital para birimi Bitcoin son zamanlarda bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Popüler yatırım aracı olan Bitcoin’de kazanç elde edebilmek ve Thodex al-sat işlemlerini gerçekleştirebilmek için hesap açılmasına ihtiyaç vardır. Fakat Bitcoin hesabı açılamayacağından aracı firmalardan faydalanılarak dijital para borsasında yerinizi alabilirsiniz. Bu dijital para borsasında yerinizi almayı sağlayan ve kazanç sağlayabileceğiniz firmalar her geçen gün arttığı gibi yerli firmalarda ortaya çıkmaya, müşterilerini toplamaya başlamıştır. Bitcoin satın alabilmek ve Bitcoin hesabı açabilmek için ilk olarak bir firma tercih edilmelidir. BTCTurk, Paribu, Koinim tarzı dijital para borsalarına girmenizi sağlayacak bu yerli firmalar ya da Binance gibi yabancı firmalar aracılığıyla hesap açmanız gerekecek. Böylece bu hesaplarınızda Bitcoin dâhil diğer tüm altcoinlerin satışını ve alışını gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Hesabı Açmak

Bahsedilen firmaların sitelerinde hesap açmak bir hayli kolaydır. Ayrıca bu siteler bitcoin hesabı açmak için birtakım bilgilerinizin doğruluğunu istemektedir. Yerli firmalar bu hesapları kimlik doğrulamaları ile gerçekleştirmektedir. Böylece alım ve satım işlemlerinde, bitcoin borsasından faydalanabilecek ve dijital para borsasına giriş yapabileceksiniz. Yerli firmaların yanı sıra tanınan, güvenilir ve sıklıkla da tercih edilen firmalardan Binance günlük 2 BTC’ye kadar çekim hakkı sunmaktadır. Günlük 2 BTC’den fazla yapılan işlemler için Binance’de kimlik doğrulaması istemektedir. Bahsedilen ve sevilen bu firmaların web siteleri aracılığıyla üyelik kaydı oluşturmalı, üyelik kaydının ardından da yerli firma kullanıyorsanız kimlik doğrulamasını gerçekleştirmelisiniz. Aksi durumda coin alım ve satım işlemlerini gerçekleştiremeyeceksiniz.

Bitcoin Hesabı Açmak İçin Firma Tercihinde Bulunun

Bitcoin ve diğer tüm kripto para borsalarında yer alan sanal paralardan faydalanmak, bitcoin hesabı açmak için Türk ya da yabancı bir kripto para firması tercihinde bulunmalısınız. Bu tercihinizde önemli etmenlerden birkaçı firmanın bünyesinde bulunan sanal paraların çeşitliliği, firmanın güvenilirliği ve müşterilerin o firma hakkında yaptığı yorumlardır. Tüm bu etmenleri göz önünde bulundurarak bir firma seçilir sonrasında da bitcoin hesabı açmak için o firmada hesap üyeliği oluşturulur.

Bir cevap yazın