E-ticaret sistemlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte artan dijital alışveriş hizmetinde ödeme seçenekleri epey kolaylaştırılmıştır. Online ödeme, havale, EFT, PayPal ve bunların yanı sıra Bitcoin ile ödeme; hemen hemen çoğu e-ticaret sisteminde bulunmaktadır.

Günümüzde Bitcoin’in kullanım yoğunluğu gün geçtikçe artmaktadır. Yakın zamanda tanınırlık kazanan coinlerden biri olan Bitcoin haberleri ile günümüzde gayrimenkul satışları dahi gerçekleştirilebiliyor. Yeni nesil alım güçlerinden biri olan kripto paralar ile alışveriş yaparak kendinize ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz.

İngiliz gayrimenkul yatırımcılarından biri olan Doug Barrowman ve Michelle Mone Dubai’de bulunan 325 milyon dolar servetindeki bir projeye yatırımda bulundular. Projenin duyurular kısmında gayrimenkullerin Bitcoin ile satılacağı duyuruldu. Projenin hemen ardından inşa edilen gayrimenkullerin yaklaşık olarak 150 tanesinin Bitcoin’le satıldığı yatırımcıların sözleri arasına eklendi.

Bitcoin kredi kartı ile yalnızca gayrimenkul değil; gıda, barınma, giyinme ve diğer tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Bitcoin İle Satın Alma İşlemini Gerçekleştirme

Başlangıç olarak Bitcoin’in sanal bir para birimi olduğunu, fiziki olarak sahip olunabilecek bir şey olmadığını bilmeniz gerekiyor. Ardından alışveriş yapacağınız web sitesinin Bitcoin ile ödeme yöntemi olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Yok ise firma ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Eğer alışveriş yapacağınız web sitesinde Bitcoin ödeme yolu geçerli ise, ilk olarak kullandığınız para biriminin Bitcoin karşılığını öğrenin. Bu kripto para seçeneği sürekli artış ve azalış gösterdiğinden dolayı satın aldığınız sırada yükseliş ve inişler görülebilir. Gerekli bilgileri öğrenmenizin ardından ödeme sayfasına giderek girişleri sağlayın. Son adım ise adresinizi ve Bitcoin cüzdanınızı sistem ile paylaşarak ödemeyi gerçekleştirin. Ayrıca güvenli web siteleri kullanmayı ihmal etmeyin.

Bitcoin İle Nasıl Güvenli Alışveriş Yapılır?

Bitcoin cüzdanınızın güvenliği son derece önemlidir. Gizli tutmanız gerekmektedir. Bitcoin ile yaptığınız alışverişlerde tıpkı nakit ödeme ile yaptığınız alışverişlerdeki gibi bir müşteri olarak cayma hakkınız bulunmaktadır. Kullandığınız Bitcoin borsasındaki hesap bilgilerinizi gizli tutarak ve iki adımlı doğrulamayı etkinleştirerek siz de Bitcoin cüzdanınızı koruma altına alabilirsiniz. Alışveriş yaparken ki riskleri kaldırmak adına iki adımlı doğrulamayı etkinleştirerek hem hesabınızın güvenliğini, hem de bakiyenizi böylelikle koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın