Thodex Bitcoin, insanlara parasal özgürlüğü nitelendiren bir çeşit yazılımdır. Para kullanan her insanın tercih edebileceği bir çeşit sanal para olan bitcoin, son günlerde iniş-çıkışlarla ilerlemektedir.

Haberlerde sıklıkla karşımıza çıkan ve gündeme gelen Bitcoin, gün geçtikçe yükselmeye devam ediyor. Borsalar Kurulu Başkanı’nın sunduğu sistemsel yenilikler ile birlikte azalıp yükselen Bitcoin grafiği, yatırımcıların kafasını epey karıştırdı. Bitcoin incelemeleri olarak 2020’de ön görülen rakam 12.000 dolar seviyesinde. Türk lirası olarak şuanda 52 bin lira üzerinde olan Bitcoin, ülkemizde sanal yatırım aracı olarak sıklıkla kullanılıyor. Tercih edebileceğiniz Türk borsaları:

  • Paribu
  • BtcTurk
  • Coin-Turk
  • Koineks
  • Gobaba
  • Ve diğerleri

Yukarıdaki Türk BTC borsalarını tercih ederek BTC alım ve satım işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Ayrıca sistemlerde bulunan BTC grafiğini inceleyerek yeterli analiz ve incelemede bulunabilir, yatırım şekillendirmenizi bu doğrultuda ilerleterek kâr elde edebilirsiniz.

Bitcoin 2020’de Ne Kadar Olacak?

9.000 seviyelerinden 11.000 seviyelerine kadar yükselerek direnç seviyesi artan Bitcoin’in 2020’de yükselmesi bekleniyor. Standart sapmanın altında devam ettiği zamanlarda destek bölgesinde bulunan 9.800’lük rakam, ortalamaya gayet uyum sağlıyor. Kuvvetli biçimde mum grafiğinin yukarı doğru destek aldığı kısımda da belirtildiği üzere, dirençlerin 12.000 seviyesine gelebileceği ön görülüyor.

Günlük ilerlemeye baktığımızda direncin hızla artıp azaldığını görebiliyoruz. Bitcoin alım-satım yaparken dikkat etmeniz gereken şeyleri mutlaka uygulamalısınız. Risk ve kazanç arasında gidip gelen şans oranınız, umarım yüksektir!

Bitcoin’in Tarihsel İlerleyişi

2008’de fikir ortaya atılan ve 2009’da hayata geçirilen Bitcoin, ilk çıktığında fiyatı 1 dolardı. 1 dolar karşılığında 1.303 BTC alınabiliyordu. 2010’da ilk Bitcoin borsası kuruldu. Bitcoin’in değeri gün geçtikçe artıyordu. Zamanla 1 dolar karşılığında 0.50 BTC alınabilindi. Geçen zaman ardından 2012’de Bitcoin Vakfı kuruldu. 2013’de 1 milyarı geçen Bitcoin’in değeri, kaybetmeden ilerlemeye devam etti.

2013’de bir Türk borsası olan BtcTurk firması kuruldu. Tarihler 2016’ya geldiğinde dünya üzerinde 771’den fazla Bitcoin ATM’si vardı. 2017 yılında Japonya Bitcoin’i resmi olarak ödeme seçeneği olarak kabul ederek resmi olarak belgeleri imzaladı.

Bir cevap yazın