Yıllardır, çoğu yatırımcı borsadaki paramı nasıl değerlendirmeliyim diye yatırım uzmanlarının kapılarını aşındırmakta ya da eşitli araştırmalar yapmaktadır. Ne yazık ki günümüzde ulusal para cinslerinde bekletildiği zaman değer kaybetmektedir. Özellikle ulusal ve küresel krizler ulusal paranın değerini aşağıya çeker. Çoğu yatırımcı hem kısa hem de uzun vadede birikmişini borsada değerlendirmeye çalışmaktadır. Nitekim onca yatırım programına ve uzman görüşüne rağmen borsa riskli bir yatırım olagelmiştir. Çeşitli riskler barındırmasına karşın risk ne kadar çoksa kazanç potansiyeli o kadar yüksektir. Borsadaki paranızın artması genellikle borsada işlem gören para cinsi ve işlem gören hisse senedi gibi değerli kâğıtların durumuna bağlıdır. Son derece hassas ve kırılgan yapısı olan değerli kâğıtlardan, dengeli seyreden pek çok yatırım aracı mevcuttur.

Yatırım Tüyoları Sürekli Değişkendir

Özellikle borsadaki yatırım tüyoları çok değişkendir. Hızlı yükselip düşmeyen güvenilir hisse senetleri ve para birimlerinde risk az olmasına karşın kazanç ve zarar potansiyeli düşüktür. Yatırım parasal değerini büyük oranda korur. Uzun süreli ve güvenceli bir yatırım düşünüyorsanız bu tarz değerli kâğıtlara ve para birimlerine yatırım yapılabilir. Onun dışında eğer paranızı borsada değerlendirmek istiyorsanız sürekli olarak hisse senetlerinin ve para birimlerini periyodik aralıklarla takip etmelisiniz. Kısa sürede paranızı arttırmak istiyorsanız sağlam tüyolarla yoğun bir alım satım periyoduna girebilirsiniz. Borsadaki paramı nasıl değerlendirmeliyim sorusuna hiç kimse net ve % 100 kesin cevaplar veremez. Ama yüksek ihtimaller doğrultusunda direktif verebilir. Ancak dilerseniz; güvenilir borsa yatırım şirketlerinden yardım alabilirsiniz.

Kripto Borsası Güvenilir Midir?

Borsadaki paramı nasıl değerlendirmeliyim sorusuna verilebilecek bir diğer cevap da kripto paralardır. Özellikle alternatif olarak gelişen kripto para borsaları özellikle 2017 başlarında yatırımcısına büyük oranlarda para kazandırdı. Ancak 2018 başından beri ya sürekli düşüşe geçti. Ya da hızlı değer kaybetti. Bu açıdan bakıldığında Kripto para ATM çok da güvenilir durmasa da özellikle 2020 başından bu yana boğa ve ayı sezonu beklentileri sayesinde altcoinlerde bir yükseliş trendi söz konusudur. Özellikle bu borsada yükseliş trendi olan altcoin para birimlerine yönelebilirsiniz.

Bir cevap yazın