Todex Kripto Market kripto paralarla alakalı en sık karşılaşılan kavramlardan birisidir. En basit ifadesiyle herhangi bir kripto paranın blok zinciriyle tam olarak senkronize edilmiş, 7/24 çalışmakta olan para cüzdanıdır. Amaç, maden ekipmanları alamayan ya da almayan kullanıcıların da blokta söz sahibi olmasıdır. Teknik olarak açıklamak gerekirse de belirli bir miktardaki coini bir cüzdana kilitleyerek coinin cüzdanındaki işlemleri onaylaması ya da dash gibi gizlilik özelliği barındıran transferlerin açık bir şekilde mi yoksa gizli bir şekilde mi yapılacağının düzenlendiği sistemdir. 

Masternode ile cüzdana bir miktar coin kilitleyerek cüzdanın çalışma sistemine yardımcı oluyorsunuz ve verdiğiniz destek ile kâr etmeyi amaçlıyorsunuz. Bu sistemin öncüsü Dash’tır. Dash ile Masternode kurabilmek için bin dash’a ihtiyacınız vardır. Bin dash’ı cüzdanınızda tutmaya başladığınız anda bir Masternode kurmuş ve çalıştırmaya başlamış oluyorsunuz. Fakat bin Dash’tan eksiltme yaptığınızda sistem çalışmayı durduruyor. Ayrıca Masternode sisteminin kurulu olduğu bilgisayarın 7/24 aralıksız açık kalması gerekiyor ve bu sayede minerlar gibi sizler de blok ödüllerinin bir kısmını kazanmış oluyorsunuz. Aylık düzenli olarak sistemde bulunduğunuz taktirde belli bir seviyede dash kazanmış oluyor ve limitinizi yükseltiyorsunuz. 

Masternode Ne İşe Yarar? 

Masternode ile ilgili en önemli detaylardan birisi her coin’in bu sisteme sahip olmamasıdır. Çünkü her kripto paranın algoritması farklıdır ve bir kısmının donanımları ile mining yapılabilmesi için işlemlerini onaylatmaları gereken bir sisteme ihtiyaçları yoktur. Bu yüzden her kripto paranın Masternode oluşturma limiti, kâr düzeyleri de birbirinden farklıdır. 

Thodex Kripto Para Borsası internet sitesi üzerinden Masternode yapılabilecek kripto paraları inceleyebilirsiniz. Sistemin ne kadar paraya kurulacağını ne kadar sürede yatırımı karşılayabileceğini, kâr marjını ve diğer bütün detayları inceleyebilirsiniz. Türkiye’nin en güvenli ve en hızlı kripto para sitelerinden birisi olan web sitesi uzun zamandır bu alanda hizmet veriyor ve çok geniş bir alanda kripto paralar üzerinde işlem yapmaya olanak sağlıyor. Üstelik işlemlerinizi doğrudan TL ile yapabiliyorsunuz. Saniyeler içinde üyelik kaydı oluşturup kripto para sistemine dahil olabiliyor, Masternode ve diğer bütün işlemlere yönelebiliyorsunuz. 

Bir cevap yazın