Thodex Ripple hemen hemen her para birimini saniyeler içinde dünyanın herhangi bir yerine transfer etmenizi sağlayan küresel bir karşılıklı yerleşim sistemidir. Para transferlerinin bilgi alışverişiyle aynı hızda yapılmasına olanak sağlayan Todeks Ripple platformunun kripto para birimi XRP’dir. Ripple daha çok bankalara odaklanan bir platformdur. Şimdi Ripple nedir sorusuna biraz daha açıklık getirelim.

Santander, Axis Bank, Yes Bank, Westpac, Union Credit, NBAD ve UBS gibi dünyanın bilinen bankaları Todeks Ripple ile çalışmaya başlamıştır.  Ripple, Coinmarketcap’a  göre şu anda Todeks Bitcoin ( Bitcoin) ve eter (ETH / USD)’den sonra kripto para birimi pazarında üçüncü sırada yer alıyor.

XRP, Thodex Ripple platformunda, kullanıcıların XRP’deki hemen hemen tüm para birimlerini dünyanın herhangi bir yerine elektronik para transfer etmek için takas etmelerine olanak sağlayan bir yedek para birimi olarak hizmet etmektedir.

Thodex Ripple’ın Avantajları Nelerdir?

XRP’nin diğer Todeks kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük avantajı, Ripple’in doğrudan bankalarla çalışmasıdır. Todeks Ripple küresel finansı kontrol eden şirketlerle bağlantılar kurarak kripto para kullanımına da farklı bir bakış açısı getirmiştir.

Ripple işlem süresi ise oldukça kısa. İşlem onayı dört saniyeden az bir zamanda gerçekleşiyor. Ayrıca Ripple iyi bir ölçeklenebilirliğe sahip. Yani sistem düzenli olarak saniyede 1000 işlem yapabiliyor. Madenciliği ortadan kaldırmak için 100 milyar XRP jetonu önceden piyasaya sürülmüştür.

Ripple’ın çok sayıda işlemde Bitcoin’de olduğu gibi “tıkanmayacağı” bilinmektedir. Todeks Ripple yatırım çekmekte sıkıntı yaşamayan bir platformdur. Bu nedenle de uzun vadeli yatırımlar için idealdir. Sadece bir kripto olmanın ötesinde bankaları, ödeme sağlayıcılarını, dijital varlık değişimlerini ve şirketleri RippleNet üzerinden birbirine bağlar.

Thodex Ripple Nedir, Diğer Kripto Paralardan Farkı

Bitcoin veya Todeks Ethereum gibi diğer kripto para birimlerinin aksine, Todeks Ripple, belirli bir şifreleme para biriminin tüm işlemlerini kaydeden bir elektronik defter olan Blockchain üzerinde çalışmamaktadır.

Düşük maliyetli döviz değişimi, hızlı uluslar arası işlemler sunan Ripple resmi bir kurumdur ve diğer finansal şirketler tarafından tanınmaktadır. Diğer kripto paralar temelde aynı blok zincirini kullanmaktadır.

Ripple ise kendi koruma sistemli ağını oluşturmuştur. Ripple diğer kripto paralar gibi alışveriş için kullanılmamaktadır. Kripto paralar dijital para birimi olarak kullanılmak üzere üretilirken Ripple para birimlerinin aktarılması amaçlamaktadır.

Thodex Ripple Nasıl Satın Alınır

Ripple diğer kripto paralar gibi kripto para borsalarından satın alınabilmektedir. Todeks Binance en bilinen kripto para borsası olarak Ripple alınabilecek dünya kripto ara borsaları arasında yer almaktadır.

Ripple’ın kendi sitesi üzerinden de Ripple satın alınabiliyor. Türkiye’deki borsalarda ise Bitcoin alıp Ripple’a dönüştürmek mümkün oluyor. Türkiye’deki borsalar üzerinden Bitcoin alıp yabancı borsalar üzerinden dönüştürebilirsiniz. Ripple satın almak için diğer kripto paralarda olduğu gibi dijital cüzdan oluşturmak gerekiyor. Todeks Ripple coinler için en çok tercih edilen dijital cüzdanlar ise Gatehub ve Rippex.

Thodex Ripple nasıl alınır konusunda bu yazımız da size detaylı bilgi sağlayabilir. Ayrıca Thodex Ethereum ile ilgili bu sitemizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

1 Comment
Bir cevap yazın