Pek çok kişi bu konuda büyük yanılgıya düşmektedir. Dolar para birimi olarak bilinen bu terim aslında Exchange sitelerinde kullanılan bir coin sistemi olarak karşımıza çıkar. Sanal para birimlerinden birisi olan bu sistem piyasa değerini sabit şekilde tutmayı hedeflemiştir. Birimini sabit şekilde 1 dolar dolaylarında tutmayı başarmış bir sanal para birimidir. Artış ve düşüş gibi bir durum söz konusu olmadığı için sürekli sabit şekilde duran sana para biriminde stabil olarak 1 dolardan işlem yapılıyor.

Thodex Usd Tether, sanal para borsalarının yer aldığı tüm platformlar aracılığı ile kullanılması mümkündür. Sanal para olarak tam karşılık almak isteyen kullanıcılar Tether’i tercih ettiği gözlemlenmiştir. Tether aynı zamanda şeffaf, tüm ulusal devletlerin yönetmelik ve kanunlarına uygun şekilde işlem yapmayı taahhüt etmiş olan bir sanal para birimidir.

Son olarak USDT Satın Al token’larına baktığımızda sürekli olarak yer değiştirdiğini görmekteyiz. 3 farklı Blockchain altcoin arasından en eskisi stablecoin Tether olarak bilinmektedir. Durağan coin sistemleri arasında en iyilerinden birisi olan Tether, 4.3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. Böylece kendi alanında en fazla değere sahip sanal para olduğunu söylemek mümkündür. ABD tarafından destekleniyor olması, farklı blockchain sistemlerinde kullanılabilir olması, ticaret hacminin diğerlerine nazaran gelişmiş olması farkını ortaya koymaktadır. Bunun yanı sıra piyasa değeri ile durağan coin sistemlerinde adından söz ettirmekte ve herkes tarafından bilinen bir sistem halini almaktadır.

Pek çok para birimine göre Tether’in özellikle düşük ücret sunması büyük bir fayda sağlamaktadır. Tether, Ethereum Blockchain’inde ERC20 token’inde yer almaktadır. Açık kaynaklı olması, merkezi olmaması, iyi geliştirilerek güvenlikli ve test edilmiş bir sistem olması onun daha iyi bir hal almasında yardımcı olmaktadır. Bir yatırımcı olarak bakıldığında teknik bilgisi olmayanlar için Tether’i (diğer sanal para birimleriyle kıyaslandığında) anlamak oldukça kolaydır.  Fiyat volatilitesi oldukça düşüktür, genel olarak 1 dolara eşittir. Entegrasyon konusunda oldukça pratik ve hızlı işlemlere elverişlidir. Fiyatlandırma konusunda herhangi bir likidite sınırı yoktur. Her zaman güçlü endüstri destekçilerine ve ortaklarına sahiptir bu da coin sistemini güvenli kılmaktadır.

Bir cevap yazın